Spotkanie online z Jackiem Dehnelem

Iwona/ 18 marca, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Zapraszamy Państwa na spotkanie online z Jackiem Dehnelem 18 marca o 18:00. Relacja na profilu autora https://www.facebook.com/jacek.dehnel

Jacek Dehnel – poeta, prozaik, tłumacz z języka angielskiego i rosyjskiego, absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Laureat licznych konkursów poetyckich. Autor książek poetyckich, powieści i opowiadań. Wielokrotnie nagradzany i nominowany m.in. do Nagrody Angelus za powieść „Lala” i Nagrody Literackiej Nike za cykl minipowieści „Balzakiana”, za który otrzymał nagrodę kulturalną miasta Gdańsk Splendor Gedanensis. W 2009 r. został laureatem nagrody Śląski Wawrzyn Literacki.
12 marca 2009 r. gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach, w ramach spotkań organizowanych przez Dyskusyjne Kluby Książki, z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Pisarki i pisarze zrzeszeni w Unii Literackiej, codziennie o 18:00 spotykają się z czytelnikami online w ramach akcji „UL z książkami”. Czytają fragmenty swoich starych i nowych książek, także tych jeszcze niepublikowanych.

Link do akcji tu: https://www.facebook.com/unia.literacka/posts/177045783841894?__tn__=K-R

źródło fot.: https://www.facebook.com/jacek.dehnel