Spotkanie online z Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem

Iwona/ 8 kwietnia, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

W środę 8 kwietnia o 18:00 – Ewa Winnicka & Cezary Łazarewicz. Spotkanie online pod linkiem:
facebook.com/ewa.winnicka.359

„Przeczytamy fragmenty dwóch reportaży o poniemieckiej bombie w Świnoujściu, które napisaliśmy jeszcze w ubiegłym stuleciu, przedmałżeńsko, nie wiedząc o sobie nawzajem. Omówimy je krytycznie. Następnie premierowy fragment reporterskiego śledztwa o zmowie milczenia na pewnej wyspie. Oraz the best of Janusz Waluś”.

Ewa Winnicka – dziennikarka, reporterka, publicystka tygodnika „Polityka”. Studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę. Zajmuje się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec dysfunkcyjnych rodzin i ochroną dzieci. Pisze także reportaże zagraniczne. Trzykrotna laureatka nagrody Grand Press: w 2005, 2008 i w 2018 r. Za reporterską książkę „Londyńczycy” została finalistką Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. W 2015 r. za reportaż „Angole” była nominowana do Nagrody Literackiej „Nike”oraz otrzymała Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia w 2015 r. Wspólnie z Cezarym Łazarewiczem wydała książkę „Czasy nadchodzą nowe”.

Cezary Łazarewicz – dziennikarz prasowy i publicysta. Absolwent szkoły średniej w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. W połowie lat 80. zaangażował się w działalność pacyfistycznego i opozycyjnego Ruchu Wolność i Pokój. Publikował w „Gazecie Wyborczej” i w „Przekroju”. Od 2007 r. związany z „Polityką”. następnie z „Newsweekiem” i z „Wprost”. W 2015 r. dołączył do redakcji portalu Wirtualna Polska. Laureat nagród: Książka Historyczna Roku z 2016 r. oraz Nagrody Literackiej „Nike” z 2017 r. za książkę „Żeby nie było śladów”.

źródło fot.: facebook.com/ewa.winnicka.359