Spotkanie online z amerykańskim pisarzem André Acimanem

Iwona/ 20 maja, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania

Dziś o 20:00 zapraszamy na spotkanie online z amerykańskim pisarzem André Acimanem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom.
„André Aciman (ur. 1951 w Aleksandrii) – amerykański pisarz, eseista i literaturoznawca. Urodził się i wychował w Egipcie, mieszka w Nowym Jorku. W 1995 roku opublikował pierwszą książkę, „Wyjście z Egiptu”. Jego pierwsza powieść ukazała się w 2007 roku. „Tamte dni, tamte noce” (wyd. polskie 2018) po latach zyskały zainteresowanie publiczności dzięki głośnej ekranizacji w reżyserii Luki Guadagnino z 2017 roku. Do tej pory Aciman opublikował jeszcze cztery powieści: „Osiem białych nocy” (2010), „Harvard Square” (2013) i „Pięć zauroczeń” (2017), „Znajdź mnie” (2019), a także kilka zbiorów esejów.

Opis „Pięciu zauroczeń”:
Paul przez całe dorosłe życie przeżywa każdą miłość równie żarliwie i bez opamiętania jak w wieku młodzieńczym. I nie jest istotne, czy podkochuje się w stolarzu pracującym dla jego rodziców podczas wakacji na południu Włoch, czy jako student na zaśnieżonym kampusie w Nowej Anglii wplątuje się w gasnący i powracający romans z nieuchwytną przyjaciółką punktowany anonimowymi zbliżeniami z mężczyznami, czy jest na korcie tenisowym w Central Parku, czy też spaceruje wczesną wiosną nowojorskimi ulicami. Jego zauroczenia są zawsze nieuchwytne, płynne i podszyte organicznym pożądaniem, nieodmiennie rozszczepionym między jednym zakochaniem a drugim. Książkę na język polski przetłumaczyła Aga Zano” – czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorzy wydarzenia: empik | Wydawnictwo W.A.B. | Poradnia K Wydawnictwo

zdj. wydarzenia: Facebook.com/empikcom