Spotkanie autorskie ze Szczęsnym Wrońskim w Kielcach

Iwona/ 29 lutego, 2024/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

14 marca o godz. 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie ze Szczęsnym Wrońskim połączone z promocją książki „Wybór wierszy być może nie ostatni” (prowadzenie: Piotr Lamprecht, Grzegorz Rak; interpretacja tekstów: Barbara Wrońska, oprawa muzyczna: Michał Zapała).

Szczęsny Wroński – poeta, prozaik, człowiek teatru, redaktor, performer, kreator kultury związany ze środowiskiem artystycznym Kielc i Krakowa. Debiutował w „Życiu Literackim” w 1977 roku. Na przełomie lat 70. i 80. związany z Teatrem STU. W latach 1999-2013 współtworzył Teatr Dialog. Autor książek poetyckich, prozatorskich, scenariuszy i utworów dramatycznych. W środowisku ogólnopolskim zaznaczył się jako animator kultury, redaktor książek oraz almanachów poetyckich. Dotychczas wydał trzynaście książek, m.in.: „Potwór nie opisany”, „Wolna miłość”, „Nie pozwól milczeć sercu”, „Konsultanci”, „Czas się weselić”, „Zaczyn”. Należy do krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, od 2021 roku jest członkiem Zarządu.