Spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem

Iwona/ 26 lipca, 2021/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Szanowni Państwo!

6 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Igor Brejdygant – scenarzysta, pisarz, reżyser, producent reklam, fotograf, aktor. Absolwent łódzkiej filmówki. Jako pisarzowi dużą popularność przyniosły mu powieści kryminalne: Paradoks, Szadź, Rysa i jej kontynuacja Układ. Za powieść Rysa został uhonorowany Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału w 2019 roku. Za tę książkę był także nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Powieść znalazła się na liście książek przedstawionych do nominacji do Nagrody Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2019. Na kanwie jego powieści powstają scenariusze do seriali telewizyjnych. Zekranizowane zostały powieści Szadź oraz Rysa – oba nominowane do Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 w kategorii najlepszy Serial Fabularny 2021. Pracował jako szef zespołu tworzącego scenariusz pierwszego polskiego serialu dla Netflixa – Ultraviolet.

Link do wydarzenia na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=tNOD1ql8Wcw

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/340149214375685?ref=newsfeed

Wydarzenie odbędzie się hybrydowo – stacjonarnie w siedzibie Biblioteki (ograniczona liczba miejsc – wejście za okazaniem wejściówek, które będą do odebrania w siedzibie WBP) połączone ze steamingiem na żywo na kanale You Tube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Plakat informacyjny