Rynek dawnego Wierzbnika – wernisaż wystawy i spacer plenerowy

Iwona/ 3 września, 2024/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Towarzystwo Przyjaciół Starachowic serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej o dawnym Rynku w Wierzbniku w czwartek 5.09 o godz. 16:00.

Za pośrednictwem plansz proponujemy mieszkańcom zapoznanie się z dziejami i funkcjami dawnego Rynku Wierzbnika. Tytuły plansz wystawowych: Miejsce handlu, Sklepy i sklepiki, Austeria, Centrum administracyjne, Miejsce zgromadzeń publicznych, Centrum komunikacyjne, Numeracja domów, Studnie publiczne, Przebudowa Rynku w latach 60. oraz Najstarsze budynki.

Wystawa jest jednocześnie zaproszeniem na spacery po Rynku, w trakcie których prowadzący zapoznają uczestników z dziejami i funkcjami Rynku. Na zakończenie spaceru uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę w teście. Uczestnicy, którzy wykażą się największą wiedzą, otrzymają jako nagrodę publikację książkową Towarzystwa Przyjaciół Starachowic. Spacery skierowane są do każdego chętnego mieszkańca lub turysty.

Terminy spacerów:

sobota 14.09, 21.09
niedziela 8.09, 15.09, 22.09

Spacery będą trwały 60-90 minut. Maksymalna ilość uczestników każdego spaceru to 25 osób. Zgłoszenia pod numerem telefonu 780-018-418 (Adam Brzeziński).

Zapraszamy!