Robale, ptaki ssaki czyli wielki świat małych odkrywców

Iwona/ 17 września, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Czy owady boją się ciemności? Czy hieny potrafią się śmiać? Dlaczego flaming jest różowy? Te i wiele innych pytań w serii Wielka Księga.

Małe dziecko, które dopiero co poznaje świat lubi zadawać bardzo dużo pytań. Poszerza swoją wiedze, tym samym niejednokrotnie Nas dorosłych wprawia w zakłopotanie gdyż zadaje dociekliwe pytania z dziedzin którymi się nie interesujemy, przez co my sami nie znamy na nie odpowiedzi.Teraz takich odpowiedzi możemy poszukać razem z dzieckiem podsuwając mu serie książek Wielka Księga autorstwa Yuvala Zommera. Książki dostępne są do wypożyczenia w Bibliotece dla dzieci „Nad Skałą”.

Mamy tutaj „Wielką Księgę Robali” z której możemy się dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. W jakim tempie pełznie ślimak? Czy owady boją się ciemności? Dlaczego mrówki maszerują w kolumnie? Tym samym dziecko poznaje świat małych żyjątek wokół niego. Jest to pozycja w sam raz dla małego entomologa amatora.

Kolejną pozycją jest „Wielka księga Ssaków” zabierająca czytelników w świat dzikich zwierząt na całej kuli ziemskiej, a nawet pokazująca te żyjące w epoce lodowcowej. Tutaj też nie zabraknie ciekawostek. Dowiemy się m.in. Dlaczego wilki wyją do księżyca? Za co hipopotamy lubią wodę? Sprawdzimy, czy hieny potrafią się śmiać. Książka w przystępny sposób pokazuje jak żyją zwierzęta i jaką role spełniają w ekosystemie.

W tej serii dostępna jest też „Wielka Księga Ptaków”, z której dziecko pozna życie ptaków z całego świata. Sprawdzi dlaczego flaming jest różowy? Czy papuga umie mówić? Dowie się, czy bielik jest naprawdę biały? Jest to kompendium wiedzy z ornitologi idealne dla małego odkrywcy.
Książki z tej serii uczą dziecko także orientacji i spostrzegawczości, a to za sprawą szczegółów ukrytych na jej stronicach. Maluchy mogą w zależności od księgi, którą wybiorą poszukać 15 jajek,15 tropów czy15 muszek. Także dobra zabawa z tą książka gwarantowana.

Pięknie ilustrowane kompendium wiedzy na temat przyrody. Idealna pozycja dla maluchów i ich rodziców, by razem poznawać świat. Świetnie sprawdzi się też jako pomoc naukowa w przedszkolach. Serdecznie polecamy i zapraszamy po te i wiele innych pozycji do Biblioteki dla dzieci „Nad Skałą”. Miłej lektury! 🙂

Angelika Dziubich
stażysta w MBP