Pytaliński pyta

Iwona/ 17 września, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Pozycja numer jeden dla każdego ciekawskiego dziecka. Skarbnica trudnych pytań i łatwych na nie odpowiedzi.

Dlaczego? Po co? Na co? Jak? Dzieci ciągle pytają przez to się uczą ale dorośli bywają tym niejednokrotnie zmęczeni bądź nie wiedzą jak odpowiedzieć na niektóre pytania tak by była to odpowiedź rzetelna i mądra. Z pomocą przyszła Dorota Sumińska ze swoją książką „Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi”.
Jest to pozycja numer jeden dla każdego małego pytalińskiego. Jeżeli Twoje dziecko jest ciekawe świata i ciągle chce wiedzieć więcej podsuń mu tę książkę a na pewno się nie zawiedzie. Ty również ponieważ zaopatrzysz dziecko w bardzo wartościową wiedze w pięknym wydaniu. To co, może poczytacie ją razem?
Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania jak m.in. Dlaczego się modlimy? Skąd się biorą dzieci? Dlaczego po ugryzieniu komara robią się bąble? Czy mózg boli? Co to krew? I Dlaczego Trąbka w uchu nie trąbi?
Jest to też pozycja która, może być początkiem bardzo ciekawych rozmów z małym człowiekiem. Książka ta uczy także najmłodszych poszanowania dla świata, drugiego człowieka, zwierząt i środowiska naturalnego w którym żyjemy.
Bardzo ładnie wydana, opatrzona ilustracjami Joanny Żero i dużą dawką humoru autorki skarbnica trudnych pytań i łatwych na nie odpowiedzi. Książka warta polecenia każdemu dziecku i każdemu dorosłemu, który ma wokół siebie dzieci. Przeczytajcie drodzy czytelnicy bo naprawdę warto!

Angelika Dziubich
stażysta w MBP

Biblioteka dla dzieci „Nad Skałą”