Prawda zapisana w popiołach

Iwona/ 1 grudnia, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Nasza propozycja ???

cykl Joanny Jax „Prawda zapisana w popiołach”

Saga stanowi kontynuację książek zebranych w cyklach : „Zemsta i przebaczenie” oraz „Zanim nadejdzie jutro”. Bohaterowie znani z poprzednich części żyją w powojennej Polsce i zmagają się z trudną rzeczywistością.

? T.1 „Milczenie aniołów”. Akcja rozgrywa się w latach 1956-1958, w Warszawie, Olsztynie, Poznaniu i Londynie. Bohaterowie: Szymek Wielopolski, Mateusz Rosiński, Nela Domosławska, Nadia Niechowska, Kuba Staśko, uwikłani w układy polityczne, rodzinne oraz życiowe dramaty, muszą podejmować niełatwe decyzje.

? T.2 „Krzyk zagubionych serc”. Akcja rozgrywa się w latach 1961-1963, w scenerii polskiej oraz egzotycznej (Tel-Awiw, Jerozolima, Nowy Jork). Szymek i Zosia są małżeństwem żyjącym tylko obok siebie. Nela układa sobie własny świat, kiedy miłość do Szymka pozostaje niespełniona. Wspólnie z Nadią, oskarżone o szpiegostwo przeżywają chwile grozy w rękach oprawców. Inni bohaterowie aby przeżyć muszą podporządkować się obowiązującemu ładowi politycznemu.

? T.3 „Śpiew bezimiennych dusz”. Akcja toczy się w latach 1967-1970, zarówno w kraju jak i za granicą. Wspólne życie Neli i Mateusza nabiera pięknych barw. Błażej i Gabriela wciąż się kochają, choć w to nie wierzą. Pozostali bohaterowie ryzykują własnym życiem pracując za granicą, choć w kraju także nie jest bezpiecznie. Losy postaci splatają się i rozchodzą, dokonywane przez nich wybory są często tragiczne. Niektórzy próbują naprawiać swoje życie.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Książki dostępne w naszych bibliotekach

Okładki książek