Powstają kolejne adaptacje filmowe Stephena Kinga

Iwona/ 9 marca, 2021/ Aktualności, Ogólne

„Apple TV ogłosiło, że „Historia Lisey” na podstawie książki Stephena Kinga została ukończona. W obsadzie są między innymi Julianne Moore i Clive Owen. To nie jedyny serial na podstawie twórczości Kinga, który zmierza na ekrany. W przygotowaniu jest również adaptacja „Talizmanu””.

Więcej w artykule na portalu: lubimyczytac.pl

Zanim obejrzymy kolejne adaptacje filmowe mistrza thrillerów i mrocznej fabuły, zachęcamy do przeczytania książek:

? „Historia Lisey”
Baśniowa love story, o której Stephen King mówi: „jest o miłości, małżeństwie, więzach krwi i szaleństwie”. Porządkowanie dokumentów po zmarłym pisarzu staje się dla wdowy początkiem podróży w głąb mroku, gdzie za życia przebywał jej mąż.

Książka dostępna w Bibliotece Głównej (ul. Kochanowskiego 5), w Bibliotece dla dorosłych „Nad Skałą” (ul. Staszica 9) oraz Filii MBP w SP nr 13 (ul. Prądzyńskiego 2).

? „Talizman”
Jack Sawyer próbuje ratować chorą matkę. Decyduje się na heroiczną wyprawę do równoległego świata, aby zdobyć talizman o uzdrawiającej mocy.

Książka dostępna w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Plastuś” (ul. Żeromskiego 8) oraz w Bibliotece dla dorosłych „Nad Skałą” (ul. Staszica 9).

Zdjęcie artykułu: Lisey's story / fot. Apple TV+