Iwona/ 24 marca, 2014/ Archiwum, Imprezy dla dzieci

„Witaj Wiosno zostań z nami, powitamy Cię wiosennymi zabawami” – tym zawołaniem dzieci witały wiosnę w Bibliotece Dziecięcej ”Nad Skałą”. Wcześniej wykonały Marzannę z kolorowej bibuły, którą – zgodnie ze zwyczajem – należało utopić w wodzie. I tak zawitała do biblioteki radosna wiosna. W tę postać wcieliła się prowadząca zajęcia p.Ula. Czytała dzieciom książki o wiośnie, opowiadała, skąd się wziął zwyczaj topienia Marzanny. Uczestnicy spotkania wspólnie rozwiązywali wiosenne zagadki. Dzień wcześniej w Przedszkolu Miejskim nr 2 Biblioteka „Nad Skałą” zorganizowała spotkanie pod hasłem „Wiosna w literaturze dziecięcej”. Czytane były wierszyki, zagadki i opowiadania o wiośnie. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt.”O niedźwiedziu budzącym się wiosną”.

W każdy piątek o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach, prowadzonych przez Urszulę Niewczas w Bibliotece „Nad Skałą” przy ul. Staszica 9.