Polecamy na weekend

Iwona/ 17 lipca, 2020/ Aktualności, Ogólne

?? Polecamy na weekend film z 2003 roku „Wzgórze nadziei” w reżyserii Anthony’ego Minghelli, z Nicole Kidman i Jude Lawem w rolach głównych, który powstał na podstawie powieści Charlesa Fraziera pt. „Zimna Góra”. Film był wielokrotnie nagradzany, m.in. Oskarem – za najlepszą aktorkę drugoplanową, którą zagrała Renée Zellweger a także za najlepszą muzykę i zdjęcia.
Akcja rozgrywa się w czasie wojny secesyjnej. Ada przeprowadza się wraz z ojcem do urokliwego zakątka o nazwie Zimna Góra. Tu poznaje Inmana i zakochuje się w nim z wzajemnością. Kiedy wybucha wojna Inman wyrusza na front. W tym czasie umiera ojciec Ady. Kobieta zostaje bez środków do życia i musi zająć się farmą. Pomaga jej w tym odważna Ruby.
Inman zostaje ranny i trafia do wojskowego szpitala, skąd dezerteruje. Rozpoczyna długą, niebezpieczną wędrówkę, której celem jest dotarcie do Ady.

Film można obejrzeć w sobotę -18 lipca na kanale TVP1 o 21:30 (zobacz zwiastun: https://youtu.be/kfxXPhKuMUA)

Tych z Państwa, którzy wolą przeczytać „Zimną Górę” informujemy, że książka jest dostępna w bibliotekach „Nad Skałą” i w Wypożyczalni Głównej.