Polecamy

Iwona/ 15 lipca, 2020/ Aktualności, Ogólne

Masz ochotę wrócić do czytania ale nie wiesz od czego zacząć?
Wybierz książkę Guillaume Musso. Jego powieści to znakomite połączenie thrillera, sensacji, powieści obyczajowej, romansu i fantastyki. Musso jest jednym z najpopularniejszych francuskich pisarzy, który obecnie robi światową karierę. Polscy czytelnicy równie chętnie sięgają po jego twórczość.
Po skończeniu szkoły, dziewiętnastoletni Guillaume wyjechał na kilka miesięcy do Nowego Jorku. Utrzymywał się sprzedając lody. Z tego okresu zrodziło się wiele pomysłów na jego późniejszy dorobek pisarski. Z wykształcenia jest ekonomistą a z zawodu nauczycielem.
W 2001 roku zadebiutował thrillerem „Skidamarink”. Jednak ogromną popularność przyniosła mu druga powieść pt. „Potem…”. Książkę tę napisał zainspirowany wypadkiem samochodowym, po którym cudem przeżył. Bohaterem jest adwokat Nathan z Nowego Jorku, który robiąc karierę zaniedbuje żonę i córkę. Pewnego dnia odwiedza go lekarz, opiekun ludzi beznadziejnie chorych, obdarzony widzeniem świetlistej aureoli nad osobami, mającymi niedługo umrzeć. Należy on do Posłańców, których rolą jest podtrzymywanie na duchu skazanych na śmierć. Po rozmowie z niezwykłym gościem, Nathan wnioskuje, że jego koniec jest bliski. Od tej chwili, dręczony wyrzutami sumienia, pragnie naprawić stosunki rodzinne i wziąć na siebie winę za wypadek. Nie wie jednak, że został przeznaczony do roli… Posłańca.
Książka ta została przetłumaczona na 24 języki a w samej Francji sprzedano dwa miliony egzemplarzy. W 2008 roku na podstawie powieści „Potem…” powstał film o tym samym tytule (zobacz zwiastun: https://youtu.be/5r4lXWD3Y0w)

Książki Guillaume Musso – „Central Park”, „Jutro”, „Telefon od anioła”, „Ponieważ cię kocham”, „Uratuj mnie”, „7 lat później”, „Papierowa dziewczyna”, „Kim byłbym bez ciebie”, „Zjazd absolwentów”, „Będziesz tam?”, „Wrócę po ciebie”, „Apartament w Paryżu”, „Potem…”, „Ta chwila”, „Dziewczyna z Brooklynu” – można wypożyczyć we wszystkich naszych filiach dla dorosłych, również w postaci audiobooków („Nad Skałą”).