Po irlandzku czyli Dzień Świętego Patryka

Iwona/ 17 marca, 2021/ Aktualności, Ogólne

Z tej okazji, nie tylko w Irlandii, organizowane są koncerty, parady, wznosi się toasty a motywem przewodnim każdej imprezy jest kolor zielony.
Dzień Świętego Patryka, który przypada na 17 marca obchodzony jest na całym świecie. W wielu krajach popularne stało się farbowanie znanych miejsc na zielono, np.: Wodospad Niagara, London Eye, Góra Stołowa w RPA, Empire State Building w Nowym Jorku, Wieża telewizyjna w Berlinie, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney czy Burdż al-Arab w Dubaju.
W Polsce również lubimy to święto, być może jest to związane z rosnącą popularnością kultury celtyckiej w naszym kraju.
W poprzednich latach, także w Polsce zostały podświetlone na zielono m.in.: Kotwica oraz wiadukty w Gdańsku, Ratusz oraz Stadion Miejski w Poznaniu, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Przy okazji dzisiejszego święta, Filia nr 7 przy ul. Radomskiej 21 zaprasza po książki irlandzkich autorów: Lucindy Riley, Susan Anne Mason, Tany French, Oscara Wilde i innych.

Biblioteka czynna:

poniedziałek i piątek od 9:00 do 18:00