Paweł Goźliński  „Akan. Opowieść o Bronisławie Piłsudskim”

Iwona/ 2 czerwca, 2020/ Aktualności, Nowości

Jest to powieść biograficzna, inspirowana życiem Bronisława Piłsudskiego, starszego brata znanego Józefa. Czytelnik ma możliwość śledzenia losów tytułowego bohatera, od narodzin przez dorastanie, rywalizację z bratem, studia, udział w zamachu na życie cara, cudowne uniknięcie kary śmierci i zsyłkę na Sachalin. Tu Bronisław poznał lud Ajunów, który go oczarował i skłonił do zbierania i utrwalania wiadomości o jego kulturze i języku. Pozostawił po sobie imponujący dorobek etnograficzny: słowniki językowe, opisy kultury, obyczajów i legend, a nawet wykonał fotografie ludzi zamieszkujących Sachalin i Hokkaido. Książka przeznaczona szczególnie dla miłośników historii, etnografii i antropologii i oczywiście biografii.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Książka do wypożyczenia w naszych filiach