Pamiętajcie o ogrodach. Zielona energia dla Ziemi

Iwona/ 11 kwietnia, 2019/ Aktualności, Imprezy dla dzieci

W Czytelni MBP podsumowano projekt edukacyjny „Pamiętajcie o ogrodach. Zielona energia dla Ziemi.” Inicjatorkami projektu były panie: Izabela Jabłonka – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 6, Monika Moskal – nauczyciel języka polskiego oraz Grażyna Senderowska – nauczyciel biologii w I Liceum Ogólnokształcącym , a także Ewa Ragan – bibliotekarz, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach.
Celem projektu było motywowanie uczniów do doceniania wartości przyrody i poznawania zagrożeń wynikających z nadmiernej eksploatacji środowiska. W ramach projektu odbyły się liczne lekcje, warsztaty ekologiczne oraz konkursy: plastyczny, literacki i ekologiczny. Fundatorami nagród w w/w konkursach byli : Firma Celsium Serwis, z panią prezes Dagmarą Nowak – Trochimiuk, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Więcej fotografii w galerii zdjęć

Lista nagrodzonych w konkursach zorganizowanych w ramach projektu Pamiętajcie o ogrodach. Zielona energia dla Ziemi

I. Laureaci Konkursu Wiedzy Ekologicznej (uczniowie SP nr 6)

1. Damian Deląg
2. Natalia Banasik
3. Jakub Musiałowski

Konkurs fotograficzny

Karina Szafraniec – I LO w Starachowicach

III. Konkurs poetycki:

Kategoria wiekowa IV-VI:

1. Zofia Suwalska SP 12
2. Amelia Kozdęba SP 1
3. Paweł Wolak SP 6

Wyróżnienia: Hanna Zwierz – SP 1 oraz Oliwia Piątek SP Godów.

W tej kategorii wiekowej uczniowie I LO postanowili przyznać swoją nagrodę. Otrzymała ją Weronika Kutera ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach.

Kategoria klas VII-VIII i III klasa gimnazjum:

1. Patrycja Zarychta SP 6
2. Patrycja Skurska SP 6
3. Julia Pater SP 12
Wyróżnienie: Jakub Adamczyk SP 6

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

1. Magdalena Kasperkiewicz – ILO
2. Izabela Heba – ZSZ nr 2
3. Grzegorz Kardaś – Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w ZSZ nr 2
w Starachowicach

Jury wyróżniło również: Adriannę Gil, Kingę Ferenc oraz Jakuba Wronę – wszyscy reprezentują I LO.

IV Konkurs plastyczny:

Kategoria wiekowa IV-VI:

1.Mariusz Sikora SP 6
2.Zuzanna Ciosk SP 9
3. Joanna Walendzik SP 1

Wyróżnienia: Jakub Kasperkiewicz SP 9, Zofia Kasperkiewicz SP 9, Aleksandra Gonciarz SP 10, Adrianna Kosno SP 11.

Kategoria klas VII-VIII i III klasa gimnazjum:

1.Wiktor Zientara SP 9
2.Gabriela Stępień Gim. nr 2
3. Zuzanna Kiełek Gim. nr 2

Wyróżnienia: Małgorzata Banaś SP 9, Anita Mokrzańska SP w Adamowie, Magdalena Białach SP 6.

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

1.Olga Gąsior I LO
2. Patrycja Pustół I LO
3. Bartłomiej Jankowicz ZSZ 3

Wyróżnienia: Klaudia Wojciechowska ZSZ nr 3, Eliza Nowak I LO, Piotr Gawlik ZSZ nr 3.

Wszystkim serdecznie gratulujemy 🙂