O ludziach i kotach oraz o zaginionych siostrach

Iwona/ 26 listopada, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

O ludziach i kotach oraz o zaginionych siostrach i psychopatycznym zabójcy ??

? Martyna Bunda „Kot niebieski”

Magiczna opowieść złożona z siedmiu historii, rozgrywających się od XIV wieku do czasów współczesnych, na Kaszubach. Wspaniała podróż przez siedem wieków a w niej losy ludzi i kotów – niebieskich szartrosów. Autorka przykuwa uwagę czytelnika snując opowieść o uczuciach i emocjach uniwersalnych, bo miłość, nienawiść, zawiść i tęsknota jednakowo dotyka kasztelana, mnicha, kata, znachorkę, prostego chłopa i wielu innych bohaterów .

(W Bibliotece „Nad Skałą”)

? Stefan Darda „Zabij mnie tato”

Nowa książka Stefana Dardy, w której wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni niespełna miesiąca.
Zdzisław, z zawodu policjant odchodzi ze służby i zaszywa się w małym, spokojnym miasteczku. Odwiedzając lokalną pizzerię zaprzyjaźnia się z rodziną właściciela. Nieprzemyślana decyzja zbuntowanej nastolatki, najstarszej z córek pociąga lawinę tragicznych wydarzeń. Dziewczynki wychodzą ze szkoły ale nie docierają do domu. Akurat z więzienia wychodzi psychopatyczny zabójca, który od razu znika bez śladu.

(W Bibliotece „Nad Skałą” oraz w Filii MBP w Parku Kultury)

Aldona Bałtowska-Jagieła

Okładki książek