Nowości wydawnicze Wypożyczalni Głównej

Iwona/ 9 lipca, 2020/ Aktualności, Nowości

Wypożyczalnia Głównej, przy ul. Kochanowskiego 5 proponuje kilka nowości wydawniczych ???

Wojciech Wójcik „Himalaistka”

Uczestnik narodowej wyprawy na K2 spada na dno szczeliny, gdzie znajduje ciało zaginionej himalaistki. Wszystko wskazuje na to, że została zamordowana. Kilka lat wcześniej, jej ojciec również zginął spadając w przepaść. Na pustkowiach Karakorum rozpoczyna się wyścig o życie.

Olga Rudnicka „Oddaj albo giń”

W archiwum biblioteki Matylda znajduje ciało mężczyzny i staje się podejrzaną o zabójstwo. Na własną rękę usiłuje dociec prawdy.

Katarzyna Redmerska „Pora burzy”

Karolina, pisarka romansów i biznesmen Marcin próbują rozwiązać zagadkę z czasów II wojny światowej. Ktoś za wszelką cenę usiłuje zatrzeć ślady. Kiedy podejmują się zadania, Karolina otrzymuje oszczercze anonimy.

Heather Morris „Podróż Cilki”

Kontynuacja „Tatuażysty z Auschwitz”.
W wieku 16 lat Cilka trafia do obozu. Uroda pomaga jej w przetrwaniu piekła Auschwitz. Po wyzwoleniu obozu dziewczyna zostaje oskarżona o kolaborację i skazana na 15 lat łagru. Na Syberii musi zmierzyć się nie tylko z pracą ponad siły ale również z poczuciem winy.

Dorota Milli „To jedno lato”

Wakacyjna opowieść o rodzącym się uczuciu młodej warszawianki i przystojnego kierowcy busa, osadzona w scenerii plaż Bałtyku i sosnowego lasu.

Robert Małecki „Wada”

W pobliżu jeziora, na polanie komisarz Gross znajduje pusty namiot ze śladami krwi dookoła. Prawdopodobnie popełniono zbrodnię na młodej kobiecie a brak ciała i narzędzia zbrodni nie ułatwia odkrycia prawdy.

Magdalena Majcher „Życie oparte na kłamstwach”

Judyta stara się zachować pozory idealnej rodziny. Tymczasem coraz bardziej uzależnia się od alkoholu. Dominik od lat ukrywa swój homoseksualizm a córka udaje, że nie ma pojęcia o rodzinnych problemach.

Remigiusz Mróz „Lot 202”

Dwa wątki: zaginiony młody chłopak i znalezione po sześciu latach ciało, łączą się z samolotem, lecącym do Toronto z premierem na pokładzie. Okazuje się, że samolot ma nigdy nie dotrzeć do celu.