Nowości Filii nr 6

Iwona/ 14 lipca, 2020/ Aktualności, Nowości

Jakie nowości oferuje Filia nr 6 „Nad Skałą”? ???

Oto kilka propozycji:

? Maciej Siembieda „Wotum”

Rok 2012 – zamach na obraz Matki Boskiej w Częstochowie. Podejrzenie pada na sektę, która jest powiązana z tajemnicą z czasów króla Jana Kazimierza. Detektyw z IPN Jakub Kania podejmuje się rozwiązania zagadki. Trop prowadzi do opactwa Saint-Germain-des-Prés w Paryżu a następnie do niewielkiej wioski na Opolszczyźnie, gdzie obraz trafił podczas potopu szwedzkiego…

? Ming-yi Wu „Człowiek o fasetkowych oczach”

Na wyspie Wayo Wayo , co drugi chłopiec w dniu piętnastych urodzin musi odejść z domu i stać się ofiarą dla morskiego boga. Artre, doskonały pływak i żeglarz postanawia zrobić wszystko aby przeżyć.
Alice po śmierci męża i syna szykuje się do popełnienia samobójstwa nad morzem. W tym czasie na brzeg zostaje wyrzucony Artre. Katastrofa sprawia, że oboje wyruszają w góry. Alice ma nadzieję znaleźć przyczynę zaginięcia jej syna. Wędrówka zacieśni ich więzi i odkryje mroczną tajemnicę.

? Magdalena Witkiewicz „Cymanowski młyn”

Małżeństwo przeżywające kryzys próbuje ratować związek wspólnie spędzonym urlopem w leśnym pensjonacie. Wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze. Gdy Maciej musi nagle wyjechać, Monika zauważa, że syn właściciela pensjonatu jest łudząco podobny do jej dawnego narzeczonego. Przerażające wspomnienia z przeszłości zaczną wychodzić na jaw.

? Przemysław Żarski „Ślad”

Pewnej nocy podczas studniówki, dziewczyna po kłótni z chłopakiem nie wraca do domu. Rodzice otrzymują list pożegnalny a poszukiwania zaginionej nie przynoszą rezultatu. 25 lat później, w jednym z sosnowieckich mieszkań policja znajduje kasetę z nagraniem zabójstwa młodej dziewczyny.

? Aleksander Sowa „Gwiazdy Oriona”

Czasy PRL – fala brutalnych morderstw na Śląsku, wobec których milicja jest bezradna. Współcześnie nic się nie zmienia. Seryjny morderca nadal zabija kobiety. W końcu ofiarą pada siostrzenica premiera. Policja powołuje specjalną grupę operacyjną. Młody policjant z grupy podejmuje się ryzykownych działań.

? Harlan Coben „O krok za daleko”

Simon od paru miesięcy poszukuje córki, która uciekła z domu przez Aarona. Odnajduje mieszkanie, gdzie koczowała a w nim zwłoki mężczyzny. Próbując rozwiązać zagadkę, Simon posunie się… o krok za daleko.