Nowości Filii nr 10

Iwona/ 10 lipca, 2020/ Aktualności, Nowości

Filia nr 10 przy ul. Prądzyńskiego 2 przedstawia kilka nowości ???

? Charlotte Link „Poszukiwanie”

Północna Anglia, na rozległych wrzosowiskach zostają zamordowane, w niewielkim odstępie czasu dwie czternastolatki. Do tej rodzinnej miejscowości przyjeżdża sierżant ze Scotland Yardu, z zamiarem sprzedaży domu. Na miejscu dowiaduje się o dramacie i przypadkiem poznaje zrozpaczonych rodziców jednej z dziewcząt. Kiedy rozpoczyna prywatne śledztwo, ginie kolejna nastolatka.

? Tomasz Kieres „Nie pozwól mu odejść”

Czterdziestolatkowie poznają się podczas zagranicznych wakacji i spędzają razem namiętne chwile. Po powrocie do Polski ich kontakt urywa się. Kobieta czuje się oszukana, otrzymując krótki liścik ze słowem „przepraszam”. Nie wie, że mężczyzna pragnie kontynuować związek ale skrywana przez niego tajemnica zmusza go do zerwania kontaktu.

? Rachel Abbott „Zmuszona, by zabić”

Evie wdaje się w burzliwy romans z wdowcem. Przyjaciele podejrzewają, że jest przez niego bita. Pewnej nocy do ich rezydencji, na wezwanie przyjeżdża policjantka i znajduje dwa zmasakrowane ciała.

? Jakub Żulczyk „Czarne słońce”

Polska odległej przyszłości. Każdy nie-Polak nie ma tu żadnych praw. Na straży społeczeństwa stoi bezwzględny morderca, lider neonazistowskiej bojówki. Kolejne rządowe zlecenie przewartościuje mu świadomość a tym samym zmieni życie.

? Adam Przechrzta „Gambit Wielopolskiego”

Historia alternatywna osadzona w XXII wieku. Szczyt potęgi caratu rosyjskiego, któremu czasem przeciwstawiają się buntownicze jednostki. Jednym z nich był Czachowski ale później przeszedł na stronę caratu. Teraz otrzymuje zadanie przeciągnięcia na „właściwą” stronę kolejnego buntownika. Zadanie jest trudne bo wrogowie Rosji mają swoje plany.

? Jakub Małecki „Horyzont”

Dwoje młodych ludzi, mieszkających po sąsiedzku na warszawskim Mokotowie, łączy niechęć do kontaktów z otoczeniem. Maniek, były żołnierz po misji w Afganistanie próbuje spisywać wspomnienia, żeby móc powrócić do normalnego życia. Zuza uczy się samodzielności, zatracając się z każdym dniem w rodzinnej tajemnicy.

? Caroline Kepnes „Ty”

Obsesyjne zauroczenie mężczyzny, przypadkowo napotkaną kobietą doprowadza do kontroli nad jej życiem. Od tej chwili Joe usuwa wszystkie przeszkody, które stoją mu na drodze do szczęścia. Jego chore uczucie sprawia, że zaczyna zabijać.

? Nino Haratischwilli „Kotka i generał”

Oparta na prawdziwych wydarzeniach, wielowątkowa powieść o dramatycznych sytuacjach z przeszłości, od których nie sposób się uwolnić. Wojna w Czeczeni, rosyjski oddział wkracza do wioski i dokonuje bestialskiego mordu na młodej dziewczynie. Jednym z żołnierzy jest bohater powieści, który jak i jego towarzysze nie zostaje skazany. Po latach, razem z córką żyje jako bogaty biznesmen w Berlinie. Przeszłość powraca za sprawą dziennikarza, który opisuje historie Rosjan i ich majątków, jakich dorobili się po upadku Związku Radzieckiego. Konfrontacja doprowadza do tragedii.