Nowości dla dzieci

Iwona/ 2 kwietnia, 2020/ Aktualności, Nowości

Podczas zamknięcia bibliotek, we wszystkich filiach przygotowujemy nowe książki. Z racji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci tym razem kilka propozycji dla naszych młodych czytelników.

Sposób na Elfa
autor: Marcin Pałasz

Perypetie i rozterki psa Elfa, przygarniętego ze schroniska. Pełna humoru, z wątkiem kryminalnym. Dla dzieci w każdym wieku.

Gdzie jest twoja siostra?
autor: Puck Koper

Książka – „wyszukiwanka”, która na każdej stronie ma ilustrację pełną zabawnych szczegółów. Zadaniem czytelnika jest odnalezienie zagubionej w centrum handlowym dziewczynki.

Różdżka z Fershey
autor: Marcin Hybel

XI w. – na świecie żyją magiczne stworzenia. Powszechne rzucanie czarów osłabia siły rzucającego klątwę. Wielu śmiałków próbuje stworzyć magiczną różdżkę, która pozwoli rzucać czary bez żadnych konsekwencji. Wreszcie udaje się to Magnusowi, pilnemu uczniowi ze szkoły magicznej. Jednak Magnus – nastolatek często wpada w kłopoty, czyniąc wiele szkód, które będzie musiał naprawić. Dużo zabawnych i niewyobrażalnych sytuacji.

Jak tata pokazał mi wszechświat
autor: Ulf Stark

Wieczorny spacer taty i syna sprawia, że zaczynamy zwracać uwagę na wszystko co nas otacza. W prosty a jednocześnie ujmujący sposób opowiada o wszechświecie. Bogato ilustrowana książka dla przedszkolaków i ich rodziców.