Nowe wnętrza Wypożyczalni Głównej

Iwona/ 15 kwietnia, 2021/ Aktualności, Ogólne

Z wielką przyjemnością, razem z Panem Markiem Materkiem, prezydentem miasta Starachowice, prezentujemy Państwu wnętrza Wypożyczalni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adolfa Dygasińskiego.

Wypożyczalnia przeszła kompleksowy remont. W jego trakcie wymieniono okna i odnowiono oryginalne witryny okienne. Położono nową instalację elektryczną i zamontowano oświetlenie. Założono nowe kaloryfery. Zdemontowano okładzinę sufitu i starą drewnianą zabudowę ścienną. Założono nowe sufity podwieszane oraz umalowano ściany. Zaprojektowano i ustawiono nowoczesne meble biblioteczne.

Środki finansowe na remont pochodziły z budżetu gminy Starachowice.

MBP wraz z filiami to obecnie jedyne placówki kultury w mieście, które nie zostały zamknięte decyzją Ministra. Obsługujemy mieszkańców bezpośrednio, na miejscu. Można cały czas do nas przychodzić i oczywiście w rygorze sanitarnym, wypożyczać książki, audiobooki, czy dostać bezpłatny kod dostępu do czytelni internetowych Ibuk Libry i Legimi. Sześć tysięcy czytelników odwiedza nasze wypożyczalnie regularnie.

Literatura i czytanie książek jest jedną z form spędzania czasu, która może nam przynieść w tych trudnym czasie pandemii wytchnienie i spokój. Badania wskazują, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Tak więc czytajmy! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz po to by odbywać podróże po różnorodnych, literackich światach bez opuszczania własnych, bezpiecznych czterech ścian.

Zależy nam, żeby kontakt mieszkańców z biblioteką był przyjazny, przyjemny i komfortowy, dlatego sukcesywnie odmieniamy wnętrza naszych placówek. Bardzo dziękujemy władzom miasta i radnym za wspieranie nas w tych działaniach.

Dziękujemy firmie Goc Bud, która wykonała remont. Dziękujemy firmie Starimex za wykonanie mebli i za prezent w postaci lady bibliotecznej!

Dyrektor MBP Jolanta Sopińska