Nowe powieści obyczajowe

Iwona/ 24 listopada, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Powieści obyczajowe, które czekają na czytelników w Bibliotece „Nad Skałą” ????

? Magdalena Kordel „Nieświęty Mikołaj”

Dziewięcioletni Julek myśli o życiu bardzo poważnie, chce nawet sam zarobić na własne utrzymanie, a sytuacja w jego domu coraz bardziej się komplikuje. Jaśmina, dla jednych naiwna, łatwowierna i staromodna, dla innych ciepła i subtelna kobieta staje dosłownie nad krawędzią przepaści, do której próbuje ją strącić jej ex-narzeczony. Grudzień i świąteczna atmosfera przynosi wiele zmian. Czy uczucie, które zaistniało w drugiej klasie podstawówki może przetrwać ponad 20 lat i odrodzić się na nowo? A wylosowanie „zakochanych rękawiczek” to przypadek, znak niebios czy magia świąt? Ciepła rodzinna opowieść z happy endem.

? Edyta Świętek „Bańki mydlane”

Michalina wkracza w dorosłość, rozpoczyna studia, poznaje miłość swego życia, rozwija talent rysowniczy. Przeziębienie w lipcu, które nie chce minąć przez kilka tygodni, złe samopoczucie, objawy które mogą zwiastować ciążę, spędzają dziewczynie sen z oczu. Jednak czy ciąża jest tym, czego należy się obawiać najbardziej? Dokładne badania przynoszą diagnozę, której nikt, nigdy nie chciałby usłyszeć. Przyjaciele, znajomi a przede wszystkim kochający Kuba próbują chronić Michalinę przed depresją, ale chora dziewczyna próbuje im oszczędzić smutku i izoluje się od wszystkich, także tych, których kocha najbardziej. Autorka udowadnia, że nie każda opowieść o odchodzeniu musi być smutna.

? Aleksandra Kosowska „W potrzasku wspomnień”

Oliwia cierpi na amnezję, próbuje pozbawić się życia, jednak pojawia się mężczyzna, który w ostatniej chwili ratuje ją przed pogrążeniem się w otchłani niebytu. Mateo przygarnia do swego domu niedoszłą samobójczynię, bowiem mimo opublikowanych ogłoszeń nie zjawia się nikt, kto szukałby zaginionej dziewczyny. Autorka ustami bohaterów opowiada ich skomplikowane historie, zwłaszcza losy Oliwii, które są niezwykle mroczne i poruszające. Czy młoda kobieta przypomni sobie swe życie przed spotkaniem z Mateo? Czy młody mężczyzna po przejściach znajdzie swą drugą połówkę? Powieść obyczajowa z elementami thrillera.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Okładki książek