Nasze projekty na rok 2022

Iwona/ 11 kwietnia, 2022/ Aktualności, Ogólne

W tym roku otrzymaliśmy 27000 zł dofinansowania od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektów:

➡️ Ballady i romanse z Mickiewiczem – 10000 zł.
w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
Na projekt składają się:
– konkurs plastyczny i literacki z nagrodami,
– wystawa i instalacja artystyczna,
– koncert pieśni z tekstami ze zbioru „Ballad i romansów”,
– nagranie podcastów literackich.
Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach i Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach. Celem projektu jest popularyzacja dwusetnej rocznicy wydania Ballad i romansów A. Mickiewicza.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

➡️ Koszałek Opałek opowiada – 17000 zł.
Na projekt składają się:
– warsztaty literackie i teatralne dla dzieci i młodzieży,
– konkurs literacki dla dzieci,
– przedstawienie teatralne,
– warsztaty plastyczne,
– mobilna gra rodzinna.
Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy Szkołę Podstawową nr 6 im. Obrońców Westerplatte w Starachowicach i Szkołę Podstawową nr 9 w Starachowicach oraz 111 Artystyczną Drużynę ZHP w Starachowicach. Celem zadania jest uświetnienie Roku Marii Konopnickiej.

Chłopcy w Filii nr 1