Nasza propozycja – kryminały Przemysława Żarskiego

Iwona/ 16 lutego, 2021/ Aktualności, Nowości, Ogólne

„Każda zbrodnia zostawia ślad” a „po każdej traumie zostaje blizna” to motta kryminałów Przemysława Żarskiego, po które zapraszamy do Filii nr 6 „Nad Skałą”.

Przemysław Żarski „Ślad”

Michał Hajduk pracujący w branży nieruchomości znajduje na miejscu umówionego z klientem spotkania zwłoki kobiety, z która spędził ostatnią noc. Zdaje sobie sprawę, że może zostać oskarżony o niepopełnione morderstwo, więc postanawia pozbyć się ciała. Zanim zdoła tego dokonać, z bagażnika jego auta ciało znika a na jego miejscu pojawia się inna młoda, martwa kobieta. Sosnowiecka policja z komisarzem Robertem Kreftem odnajduje nagranie zabójstwa dziewczyny, utrwalone na kasecie VHS. Czy ma to związek z zaginioną 25 lat temu licealistką? Wielowątkowy kryminał z niejednoznacznymi bohaterami i brutalnym mordercą, spłacającym dług z przeszłości.

Przemysław Żarski „Blizna”

Kolejne makabryczne morderstwo, kolejne kobiety – więzione, torturowane i uśmiercone. Do komisarza Krefta nieprzerwanie powraca wizja samobójczej śmierci matki oraz wydarzenia z dzieciństwa, o których chciałby zapomnieć. Kto może być następną ofiarą, skoro jego najbliżsi koledzy zostali zamordowani, nie jest dla niego zagadką. „Bo przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Pozostawia trwały ślad”. Kolejne spotkanie z bohaterami powieści pt.  „Ślad”.

Biblioteka czynna:

poniedziałek, wtorek, środa i piątek od 9:00 do 18:00
czwartek od 9:00 do 15:00.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Okładki książek