Nagrodzone książki Szamałka i najnowsza powieść Małeckiego

Iwona/ 18 listopada, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Nagrodzone książki Szamałka i najnowsza powieść Małeckiego czekają na czytelników ???

? Jakub Szamałek cykl „Ukryta sieć”

„Nowe technologie pozwalają nie tylko na całkowitą anonimowość i prywatność, ale też na totalną inwigilację…”Akcja nowego thrillera Jakuba Szamałka osadzona jest w realiach współczesnej Polski, ale wykracza również poza nią, wiodąc w cyberprzestrzeń, w najciemniejsze zakątki internetu. Autor uprzedza w każdej z książek, że nie jest to powieść science fiction a wydarzenia przedstawione mogą się wydarzyć w każdej chwili.

? T.1. „Cokolwiek wybierzesz”

Tragiczny wypadek na jednej z warszawskich ulic, w którym ginie popularny aktor, stanowi początek wydarzeń. Dociekliwa dziennikarka Julita Wójcicka, przeglądając zdjęcia z miejsca zdarzenia dostrzega coś, co nie pozwala jej uwierzyć, że to był tylko nieszczęśliwy wypadek. Czy możliwe, aby ktoś zdalnie przejął kontrolę nad kierowcą auta?

? T.2. „Kimkolwiek jesteś”

Na oczach amatorów chatroomu zamaskowany mężczyzna pozbawia życia camgirl. Coś łączy tę sprawę z administratorem forum i pornografią pedofilską. Nieustępliwa dziennikarka śledcza Julita, narażając się na niebezpieczeństwo odkrywa, że sprawy sięgają do światów polityki i hakerów. Bez współpracy z Jankiem Tranem, mało sympatycznym, genialnym informatykiem nie byłoby łatwo.

Niebawem dostępny tom 3 pt. „Gdziekolwiek spojrzysz”.

? Jakub Małecki „Saturnin”

Rodzinna opowieść Saturnina, 30-latka o wielkiej silne fizycznej i niskiej samoocenie, którego nie sposób nie polubić od pierwszej strony. Poznajemy jego życie, rodzinę, zwyczaje oraz wypracowaną swoistą strategię zachowań, pomagającą nie wyróżniać się wśród rówieśników. Równolegle ze wspomnieniami bohatera trwają poszukiwania dziadka Tadeusza, dziarskiego 96-latka, który pewnej nocy po prostu zniknął. Saturnin wraca z Warszawy w rodzinne strony i razem z matką podążają śladami dziadka, coraz dalej w przeszłość. Oparta na faktach rodzinna historia autora, pełna tajemnic i niedopowiedzeń.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Okładki książek