Nagroda Prezydenta Miasta dla Bogusławy Adamczyk

Iwona/ 9 października, 2019/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Bogusława Adamczyk podczas Inauguracji Roku Kulturalnego 2019/2020 w SCK otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Starachowice za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Bogusława Adamczyk jest kierownikiem Wypożyczalni Głównej dla dorosłych, przy ul. Kochanowskiego 5. Ma dobry kontakt z ludźmi. Książki i literatura to jej pasja. Zna rynek wydawniczy i gusta czytelników. Zawsze jest chętna służyć pomocą i radą przy wyszukiwaniu lektury, czy informacji.
Przez wiele lat swojej pracy z dorosłymi, Bogusława brała czynny udział w przygotowywaniu i prowadzeniu imprez kulturalnych (koncertów, Głośnych Czytań Nocą, Czytań Narodowych) odbywających się w Bibliotece Głównej. Oryginalne i barwne dekoracje biblioteki, projektowane i przygotowywane przez Nią, były dopełnieniem ciekawej oferty dla czytelników i uczestników spotkań. To Jej zawdzięczamy koncerty grupy Ziemia Mirzecka, akordeonistów pod kierunkiem Leszka Kołodziejskiego i kapeli Szmelc Paka.
Od 2017 Bogusława jest czynnie zaangażowana w projekt pod nazwą Mobilna Biblioteka. Regularnie odwiedza Dzienny Dom Senior Wigor, prezentując i wypożyczając książki. Mobilizuje w ten sposób starsze osoby do zainteresowania literaturą i czytania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot.: Mariusz Strząbała – https://www.facebook.com/bemyfilmstar
źródło fot.: https://www.facebook.com/escek