Nadal czytamy harlequiny

Iwona/ 17 lipca, 2020/ Aktualności, Ogólne

Statystyki nie kłamią, harlequiny od lat mają swoje rzesze fanek, choć zdarza się, że czytają również panowie. Skąd wzięła się nazwa?
Harlequin Enterprises Limited – to wydawnictwo książkowe z siedzibą w Toronto. Specjalizuje się w publikacji serii romansów, przeznaczonych dla kobiet. Każdego miesiąca wydaje około 120 tytułów w 29 różnych językach, na sześciu kontynentach.
Dlaczego wybieramy harlequiny? Są tanie, powszechnie dostępne i wydawane w niewielkim formacie, co ma znaczenie. Otóż taką książkę można wszędzie zabrać ze sobą bo zmieści się w kobiecej torebce 🙂
Harlequin to krótka forma z lekką i przyjemną fabułą, można go przeczytać w całości np. podczas podróży czy pomiędzy domowymi zajęciami.
O czym są harlequiny? Wydawnictwo Harlequin Polska, od 2015 r. HarperCollins Polska oferuje kilka serii: Gorący Romans, Gorący Romans Duo, Światowe Życie, Światowe Życie Extra, Światowe Życie Duo, Medical, Gwiazdy Romansu, Romans Historyczny, Powieść Historyczna, Kolekcja, a w nich: bogaci bohaterowie, odnoszący sukcesy zawodowe, mieszkający w komfortowych warunkach, podróżujący po świecie, pełni namiętności i poszukujący miłości; perypetie uczuciowe lekarzy i pielęgniarek oraz sekrety rodzinne, uczuciowe i skandale osadzone w realiach różnych epok historycznych.