Iwona/ 16 marca, 2017/ Imprezy i spotkania

Rozpoczęliśmy akcję Mobilna Biblioteka w Twoim Przedszkolu. Pod hasłem „Jedzie, jedzie Biblioteka, Przedszkolaczek na nią czeka” Biblioteki dla Dzieci nawiązały współpracę ze starachowickimi przedszkolami. Raz w miesiącu bibliotekarze przywożą książki do przedszkoli. Najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami mogą wybierać książki na miejscu, bez konieczności udania się do biblioteki.

„Drodzy Rodzice, Czytanie książek jest dla Waszych dzieci niezwykle ważne. Nawet maluchy potrzebują książek do dotykania i oglądania. Ten pierwszy kontakt dziecka z książką z biegiem czasu zmieni się w radość czytania. Mądra książka jest dla Waszych dzieci czymś pięknym i niezwykłym. Czytajcie swoim dzieciom często. Mamy nadzieję pomóc w tym ważnym zadaniu, umożliwiając Wam łatwy kontakt z biblioteką i służąc radami przy wyborze lektury. Sprawcie dzieciom radość, spędzając z nimi choć krótką chwilkę przy książce. To nie będzie stracony czas. Obcując z książką, dziecko uczy się patrzeć i słuchać, poznaje świat, nowe słowa i pojęcia. Nauka języka staje się dla niego przyjemnością i przychodzi samoistnie, bez wysiłku. Ogrom pojęć, znaczeń niezwykle wzbogaca język. Kształtujcie u dzieci nawyk czytania na każdym etapie jego rozwoju. Ułatwi im to naukę w szkole, w późniejszym czasie. Pomoże odnieść sukces, poszerzy wiedzę. Wspomagajcie Wasze pociechy w nauce czytania i uświadamiajcie im, że to niezwykła przygoda.

Dużo radości przy czytaniu i przygodzie z książką życzy MBP Plastuś”.

Magdalena Mroczek