Miejska akcja promująca literaturę

Iwona/ 12 maja, 2023/ Aktualności, Ogólne

Od dziś pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej w Starachowicach będą słyszeć z głośników fragmenty tekstów literackich, czytane przez osoby związane ze starachowicką kulturą. Podczas jazdy autobusem, w godzinach od 8:00 do 12:00 oraz od 16:00 do 20:00 można będzie posłuchać utworów Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Henryka Sienkiewicza, Adolfa Dygasińskiego i Aleksandra Pawelca.

Na nagranych audiobookach w roli lektorów usłyszymy: Adama Brzezińskiego – Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, Dariusza Dąbrowskiego – wicestarostę, Pawła Kołodziejskiego – dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Agnieszkę Lasek-Piwarską – dyrektora Parku Kultury, Anetę Marciniak – redaktora Gazety Starachowickiej i Monikę Telkę – kierownika Czytelni MBP.

Akcja jest związana z XX Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek i została zorganizowana przez Urząd Miasta w Starachowicach, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. – Komunikacja Miejska.

Celem akcji jest popularyzacja literatury w przestrzeni publicznej i zachęcanie mieszkańców do spędzania wolnego czasu z książką.

Tablica informacyjna wyświetlana w autobusach