Michael Palmer i jego thrillery medyczne

Iwona/ 30 października, 2020/ Aktualności, Ogólne

Z wykształcenia lekarz, z ponad dwudziestoletnią praktyką, z zamiłowania pisarz. Michael Stephen Palmer, początkowo pracował jako internista w szpitalach w Bostonie i Massachusetts. Zajmował się także leczeniem uzależnień. W wolnych chwilach czytał książki. Po przeczytaniu thrillera medycznego „Śpiączka”, autorstwa Robina Cooka (również lekarza), postanowił sam napisać powieść. Pierwszą z nich były „Siostrzyczki”, w której poruszył problem eutanazji. W kolejnej pt. „Skutki uboczne”, opartej na faktach historycznych opisał eksperymenty medyczne, jakie naziści przeprowadzali na ludziach podczas II wojny światowej.
Największą popularność przyniosła mu „Krytyczna terapia”. Bohaterem tej powieści jest młody lekarz, który odkrywa kryminalną działalność władz szpitala. Książka cieszyła się dużym uznaniem wśród czytelników dlatego pięć lat później, na jej podstawie nakręcono film o tym samym tytule. W rolach głównych wystąpili Hugh Grant i Gene Hackman.

30 października przypada 7. rocznica śmierci pisarza.

Książki Michaela Palmera: „Cicha kuracja”, „Druga diagnoza”, „Jedno uderzenie serca”, „Krytyczna terapia”, „Ostry dyżur”, „Polityczne samobójstwo”, „Przysięga”, „Siostrzyczki”, „Odporny”, „Szczepionka” i wiele innych można wypożyczyć w naszych filiach.

Okładki książek