„Metamorfozy kulturalne przy ul. Kochanowskiego 5”

Iwona/ 29 września, 2023/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne, Wystawy

„Metamorfozy kulturalne przy ul. Kochanowskiego 5” to tytuł wystawy fotograficznej ukazującej przemiany zachodzące w miejscu, które zawsze kojarzone było ze starachowicką kulturą. To setki spotkań ze znanymi aktorami i pisarzami od Klubu MPiK aż do Biblioteki Głównej. Fotografie budziły wiele emocji wśród uczestników spotkania, zwłaszcza tych, którzy od lat odwiedzali lokal przy ul. Kochanowskiego 5, a nawet byli z nim związani zawodowo. Nie zabrakło akcentu muzycznego w postaci występu Pawła Michalskiego, wygrywającego na fortepianie znane melodie z dawnych lat, również na życzenie zwiedzających wystawę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kroniki Klubu MPiK oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, stanowiące kopalnię wiedzy na temat wydarzeń historycznych jakie odbywały się w tym miejscu. W bufecie, z którego korzystali nasi goście można było się przenieść do czasów PRL-u za sprawą propagandowych plakatów oraz przedmiotów, charakterystycznych dla tej epoki.
Wystawa będzie czynna przez kolejne dwa tygodnie w godzinach pracy Biblioteki Głównej. Zapraszamy do oglądania.

Wystawa została zorganizowana w ramach 75-lecia powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach oraz 400-lecia Wierzbnika-Starachowic.

Więcej fotografii w galerii zdjęć