Mamy dwa kolejne Dyskusyjne Kluby Książki

Iwona/ 21 grudnia, 2021/ Aktualności, Ogólne

– Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci uważam za oficjalnie otwarty Moc kreatywności, burza mózgów, gorąca dyskusja, mnóstwo śmiechu oraz szczypta świątecznej magii… wszystko to sprawiło, że lepszego, pierwszego spotkania nie mogłam sobie wymarzyć. Dziękuję moim kochanym, samozwańczym „Kings of the books” – podsumowała pierwsze spotkanie moderator klubu Renata Gola.

Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach, obok trzech już istniejących Dyskusyjnych Klubów Książki, powstały dwa nowe. Są to: Dyskusyjny Klub Książki Poezja Li – Terra, prowadzony przez Monikę Telkę, poetkę, autorkę opowiadań i bibliotekarkę oraz Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy Bibliotece „Plastuś”, prowadzony przez bibliotekarkę Renatę Golę.
Nasze moderatorki poprowadziły już pierwsze spotkania z klubowiczami. W Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5 w ramach poetyckiego DKK omawiano „Mikrotyki” Pawła Sołtysa, krótkie formy poetyckie, znane z piosenek autora.
W „Plastusiu” spotkanie odbyło się pod hasłem „Co inni myślą… Co naprawdę robimy”. Nasi najmłodsi klubowicze omawiali książkę pt. „Milion miliardów Świętych Mikołajów”.

Od paru lat w Starachowicach działają Dyskusyjne Kluby Książki: w Bibliotece Głównej – ul. Kochanowskiego 5, który prowadzi dyrektor MBP Jolanta Sopińska, w Bibliotece „Nad Skałą” – ul Staszica 9, prowadzony przez Aldonę Bałtowską-Jagieła oraz DKK Młodzieżowy w Bibliotece „Plastuś” – ul. Żeromskiego 8, prowadzony przez Magdalenę Mroczek.
Wszystkich, którzy chcą dołączyć do Klubów serdecznie zapraszamy.