Mała Książka Wielki Człowiek 2020

Iwona/ 23 kwietnia, 2020/ Aktualności, Imprezy dla dzieci, Ogólne

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach kontynuuje program „Mała Książka Wielki Człowiek”. W tym roku program obejmuje dzieci URODZONE W LATACH 2014-2017.
Każde dziecko, w wieku od 3 do 6 lat, które zostanie zapisane do biblioteki dla dzieci (Plastusia lub Nad Skałą), bądź już jest zapisane, otrzyma bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą. Następnie podczas kolejnych wizyt w bibliotece, zakończonych wypożyczeniem książki, dzieci otrzymują specjalne naklejki. Każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek otrzyma imienny Dyplom.

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek” zachęca do wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

„Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości”.

Zapraszamy po otwarciu bibliotek

źródło: http://wielki-czlowiek.pl/