Lubisz czytać i wyjeżdżasz na wakacje?

Iwona/ 16 lipca, 2020/ Aktualności, Ogólne

Czytelnicy, którzy zapisali się do dowolnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, mogą korzystać ze zbiorów innych bibliotek w Polsce i za granicą, pod warunkiem, że biblioteki te pracują w oparciu o elektroniczny system biblioteczny MAK+.
System funkcjonuje obecnie w 2404 bibliotekach w Polsce (w 977 bibliotekach głównych i 1427 filiach). Poza granicami państwa możemy skorzystać m.in. z biblioteki (MAK+) w Berlinie, Pradze, Wiedniu, Sofii, Bratysławie, Budapeszcie, Bukareszcie, Tiranie, Rzymie, Manchesterze, Moskwie, Kijowie, Mińsku, Wilnie, Petersburgu, Helsinkach a nawet w Chicago, Rabacie i Dubaju.

Musimy jednak pamiętać, że wypożyczoną książkę należy zwrócić 🙂 Jeśli ktoś zapomni, zawsze można wysłać pocztą.

Źródło danych: www.makplus.pl