Luiza/ 20 marca, 2014/ Archiwum, Imprezy dla dzieci

Dnia 17.03.2014, biblioteka dla dzieci i młodzieży ,,Plastuś” gościła u siebie panią Beatę Błędzińską, dyrektor starachowickiej szkoły językowej – Centrum Helen Doron. Pani Beata zaprezentowała w angielskiej wersji językowej popularną baśń Charles’a Perrault, zatytułowaną  ,,Czerwony Kapturek”. Dzięki zastosowaniu pedagogiki zabawy, oraz wykorzystaniu licznych rekwizytów i pomocy naukowych, takich jak np.: projektor, uczestnicy spotkania z przyjemnością przyswoili sobie kolejną porcję angielskiego. Śpiewając, klaszcząc i tańcząc, oraz  oglądając slajdy ilustrujące czytany tekst, dzieci miło i beztrosko spędziły czas.

W drugiej części spotkania ,,Plastuś” przygotował zajęcia plastyczne, tematyką nawiązujące do prezentowanej baśni. Korzystając z różnorodnych materiałów plastycznych, takich jak: kolorowe skrawki tkanin, guziczki, włóczka oraz filc, dzieci wykonały główną bohaterkę – Czerwonego Kapturka.