Księga dżungli

Iwona/ 5 czerwca, 2020/ Aktualności, Ogólne

W sobotę, 6 czerwca o godzinie 20:00 na kanale Polsat, proponujemy obejrzenie kolejnej adaptacji filmowej „Księgi dżungli” Rudyarda Kiplinga. Książka doczekała się wielu ekranizacji ale film w reżyserii Jona Favreau (reż. Iron Man i Iron Man 2) z 2016 roku, zachwyca efektami specjalnymi, za które otrzymał Oskara i kilka innych nagród. Autorem muzyki jest John Debney, nominowany do Nagrody Akademii Filmowej za pracę przy filmie Mela Gibsona „Pasja”.
Ze względu na dość realistyczne sceny, w połączeniu z efektami dźwiękowymi, film polecany starszym dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Autor „Księgi dżungli” Rudyard Kipling wychował się w Indiach, które stały się później egzotycznym tłem jego utworów. Opisy bujnej przyrody i spostrzegawczość pisarza zostały docenione przez biologów i upamiętnione w nazwach wymarłego krokodylomorfa (Goniopholis kiplingi) oraz pająka z rodziny skakunowatych (Bagheera kiplingi), w tym wypadku uwiecznione także imieniem czarnej pantery, która troszczyła się o bohatera książki.
Rydyard Kipling, w wieku 42 lat został laureatem literackiej Nagrody Nobla (1907 r.)

Książka „Księga dżungli” ma wiele wydań, dla różnych grup wiekowych. Można ją pożyczyć we wszystkich naszych filiach.

zdj.: bere von awstburg Pixabay