Konkurs Ballady i romanse z Mickiewiczem

Iwona/ 22 marca, 2022/ Aktualności, Konkursy, Ogólne

W roku 2022 mija 200 lat od momentu wydania Ballad i Romansów w pierwszym tomie Poezyj A. Mickiewicza. Datę tę traktuje się jako początek polskiego romantyzmu.
Z tej okazji Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał na 2022 rok program pod nazwą „Ballady i romanse”. Miło nam poinformować. że znaleźliśmy się w gronie jego beneficjentów.
W ramach programu będziemy realizować projekt pt. Ballady i romanse z Mickiewiczem. Nasze działania adresowane są zarówno do młodzieży od 13 do 18 roku życia jak i osób dorosłych. Partnerami w realizacji projektu są I liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach oraz Państwowe Ognisko Plastyczne. Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń kulturalnych upamiętniających tę piękną rocznicę, o wszystkich będziemy informować w mediach lokalnych, na facebooku oraz na naszej stronie internetowej. Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w konkursach plastycznym i literackim, skierowanych zarówno do młodzieży od 13 do 18 roku życia oraz do osób dorosłych do 65 roku życia. Regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej biblioteki e-mbp.pl. Bliższych informacji o konkursach udzielamy pod numerami telefonu 41 274 76 06, 41 274 20 76, 509 490 226.

Poniżej zamieszczamy Regulaminy konkursów i Karty zgłoszeniowe. W celu pobrania należy kliknąć na zdjęcie i zapisać grafikę na dysku. Następnie wydrukować i wypełnić.