Koniec roku to czas podsumowań

Iwona/ 30 grudnia, 2021/ Aktualności, Ogólne

Mimo trwającej pandemii radziliśmy sobie całkiem nieźle

Zrealizowaliśmy dwa duże projekty:

„Lemiada czyli science – fiction po polsku” – były warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci i młodzieży, zakończone przedstawieniem „Amelka w krainie robotów” ; wystawa a także gra kanapowa, połączona z konkursem.

Drugi projekt – „Ale Jazda! Od Czytelnika do Podróżnika” to spotkania podróżnicze, dzięki którym „zwiedziliśmy”: Rumunię z Czarkiem Misiurą, Sri Lankę z Moniką Rutkowską, Madagaskar z Michałem Szulimem, Turcję z Anetą Marciniak i Afrykę z Robertem Gondkiem. Na warsztatach fotograficznych z Piotrem Trybalskim poznaliśmy tajniki fotografowania w podróży.

Spotkaliśmy się z autorami: Grzegorzem Rakiem, Magdaleną Grzebałkowską i Eugeniuszem Majchrzykiem; słuchaliśmy wykładów z historii dr. Krzysztofa Gębury oraz występu Zespołu muzyki dawnej Alba del Mondo z Pauliną Jabłonką i Adamem Kamienieckim.

Tegoroczne Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej” było wspaniałym przedstawieniem sztuki Gabrieli Zapolskiej przez młodzież z I LO.

Nie zabrakło konkursów: „Książka za cytat” (Filia nr 7 w Parku Kultury), „Rozkoduj Plastusia” (Filia nr 5 „Plastuś”), „Miłość, wojna i koniec świata” (Biblioteka Główna) i wiele innych.

Nie sposób pominąć działalności bibliotek dla dzieci i młodzieży: Filii nr 1 „Nad Skałą” i Filii nr 5 „Plastuś”, w których co tydzień odbywają się zajęcia literacko-plastyczne, warsztaty, lekcje biblioteczne i spotkania, zarówno na miejscu, jak i w plenerze.

Niewątpliwie największym wydarzeniem dla nas było otrzymanie nagrody Biblioteka Roku 2020 województwa świętokrzyskiego.

Księgozbiór MBP w Starachowicach wzbogacił się w tym roku o ponad 4000 nowych książek.

Czytelnicy natomiast podarowali bibliotece ponad 1400 własnych książek, za co serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do naszych placówek a także do odwiedzania strony internetowej www.e-mbp.pl i naszego profilu na Facebooku.

Imprezy kulturalne w bibliotekach