Kilka propozycji książkowych dla mężczyzn

Iwona/ 29 lipca, 2020/ Aktualności, Nowości

? Stephen King „Outsider”

W parku miejskim znaleziono ciało jedenastoletniego chłopca. Podejrzenie popełnienia morderstwa pada na lubianego i szanowanego trenera drużyn młodzieżowych. Niezbite dowody pozwalają na jego aresztowanie. Podczas śledztwa na jaw wychodzą przerażające szczegóły.

? Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”

Fascynujące odkrycie świata, którego nie znamy. Autor rzeczowo wyjaśnia, opierając się na badaniach naukowych biologów, że drzewa są istotami społecznymi, mającymi zdumiewające zdolności do opieki nad innymi drzewami i swoim potomstwem ale też posiadają pamięć i inne uczucia.

? Marcin Wicha „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”

Zbiór esejów poświęconych trudnej relacji matki z synem. Autor po śmierci matki zaczyna porządkować jej mieszkanie. Znalezione przedmioty budzą wspomnienia, jednocześnie tworzą obraz trudnej, odważnej kobiety, potrafiącej żyć według własnych zasad w czasach PRL.

? Heather Morris „Tatuażysta z Auschwitz”

Wspomnienia więźnia z Auschwitz, który po 50. latach, tuż przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć swoje losy. Lale Sokołow zajmował się tatuowaniem numerów seryjnych na przedramionach ludzi, przybyłych do obozu.

? Szczepan Twardoch „Król”

Życie codzienne, polityka i gangsterka w Warszawie lat trzydziestych XX wieku. Ukazany ostro, momentami drastycznie obraz świata u progu wojny światowej.