Katarzyna Ryrych „Wdowie Wzgórze”

Iwona/ 24 kwietnia, 2019/ Aktualności, Nowości

„Wdowie Wzgórze”, kolejna książka Katarzyny Ryrych, to opowieść dla kobiet, słodko-gorzka historia o wiecznie żywej pamięci, o młodości dającej źródło siły na starość, o wierności marzeniom i o miłości, miłości nie zawsze łatwej, nie zawsze stereotypowej, miłości trudnej – przenikającej każdą stronę tej opowieści.

To historia szalona, tocząca się na pograniczu baśni i jawy, którą budują w równym stopniu przeszłość i teraźniejszość, dziejąca się w świecie, gdzie „umarli nie są naprawdę umarli”, gdzie starość częstokroć bywa bardziej spełniona niż młodość, a człowiek w imię swoich uczuć gotowy jest popełnić każdy desperacki krok…

Spotykamy w niej postaci tragiczne i komiczne, natrafiamy na cienie przeszłości, zmory straszące bohaterów, którzy mimo wszystko znajdują w sobie tyle siły, aby stawić im czoło.

„Wdowie Wzgórze” to również opowieść o przebaczeniu i nadziei, o człowieczeństwie, każącym zapominać o wszelkiej odmienności, wystawianym na próbę i wychodzącym z niej zwycięsko.

Autorka otwarcie dedykuje ją swojej trudnej miłości z nadzieją, że dla Czytelnika również stanie się ona źródłem pokrzepienia w dzisiejszym świecie, gdzie miłość, pamięć, odwaga i wierność powoli stają się pojęciami należącymi do zamierzchłej przeszłości.

Na koniec wspomnieć warto, że „Wdowie Wzgórze” to książka tym bardziej niezwykła poprzez fakt, że jej bohaterki jeszcze żyją i, choć ich losy zostały częściowo zmienione przez Autorkę, czekają, aby wziąć do rąk tę naprawdę niezwykłą opowieść i raz jeszcze powrócić do czasu, który odpłynął, jak rzeka opasująca Wzgórze…

Źródło opisu : www.lubimyczytac.pl

Książka do wypożyczenia w naszych filiach