Drodzy Czytelnicy,

28 listopada 2022 r. wraz z nowoczesnym systemem ALMA do dyspozycji czytelników uruchomiony został nowy katalog online. Dostęp do zasobów ułatwia przyjazna i szybka wyszukiwarka Primo, z której można korzystać poprzez stronę internetową Biblioteki www.e-mbp lub bezpośrednio pod linkiem:

https://omnis-swietokrzyskie2.primo.exlibrisgroup.com/discovery/search?vid=48OMNIS_SW2:SW2_4

Katalog online Primo umożliwia szybkie i proste wyszukiwanie zbiorów dostępnych w naszej bibliotece, w powiecie i w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski. Zawężanie wyników wyszukiwania umożliwiają wygodne filtry dzięki którym można szybko znaleźć interesujące nas zagadnienie i ograniczyć do np. publikacji wydanych tylko w bieżącym roku. Ułatwienie dostępu do informacji przy jednoczesnym zapewnieniu jej najwyższej jakości – to cechy systemu Alma i wyszukiwarki Primo, dostępne w naszej bibliotece.

Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa – operator Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”. Wdrożenie systemu Alma i katalogu online w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach zostało zrealizowane przez Bibliotekę Narodową.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Zachęcamy do korzystania.