Kajko i Kokosz – wizyta w bibliotece

Iwona/ 17 lutego, 2022/ Aktualności, Ogólne

Filię nr 10 MBP odwiedzili uczniowie klasy IV SP nr 6 im. Obrońców Westerplatte w Starachowicach wraz z opiekunami Panią Izabelą Jabłonką i Panią Małgorzatą Wolańską-Jędrzejewską. Młodzież zapoznała się z księgozbiorem biblioteki – jego zawartością i kluczem, według jakiego jest uporządkowany oraz z Regulaminem określającym zasady korzystania z książnicy. Zaprezentowane zostały także podstawy nawigacji po elektronicznym systemie bibliotecznym MAK+, umożliwiającym wyszukiwanie w trybie online lektur i ich rezerwację.
W drugiej części spotkania, dzieci posiłkując się zdobytą na lekcjach języka polskiego wiedzą oraz wykazując się własną pomysłowością, wykreowały ciekawe prace plastyczne – komiksy zatytułowane ,,Kajko i Kokosz w bibliotece”.