Iwona/ 9 stycznia, 2017/ Ogólne

Decyzją komisji konkursowej UM z dnia 4 stycznia 2017 r. nowym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach została nasza koleżanka Jolanta Sopińska.
Jolanta Sopińska ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na UJK w Kielcach. W bibliotece pracuje od 16 lat. Do tej pory pełniła funkcję kierownika Filli dla dorosłych przy ul. Staszica. Prowadziła również Dyskusyjne Kluby Książki, dzięki którym we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach mieliśmy okazję gościć w Czytelni MBP znanych, polskich pisarzy.
Jest sekretarzem w Zarządzie Oddziału Kieleckiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W 2014 r. była nominowana do tytułu „Bibliotekarz Roku 2013”.