Jerzy Szperkowicz „Wrócę przed nocą. Reportaż o przemilczanym”

Iwona/ 20 września, 2021/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Autor utworu to reporter i publicysta, mąż Hanny Krall. Zdecydował się na coś mało realnego. Po 50. latach od wydarzenia rozpoczął reporterskie śledztwo w sprawie zaginięcia swej matki. Rankiem w 1943 r. wyszła z domu, pozostawiając dzieci, w tym niemowlę z zamiarem powrotu „przed nocą”. Przerażające sceny ostatnich chwil życia kobiety, przejmujący opis cierpień, jakich doświadczyła-oto, co udało się ustalić na podstawie opowieści nielicznych żyjących jeszcze świadków. Większym oprawcą był ten, który zadawał ból czy przyjaciółka, która zdradziła? Jak toczyły się losy rodzeństwa, kiedy w miesiąc po utracie matki został zamordowany ich ojciec? Niezwykle osobista, wzruszająca historia.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Książka do wypożyczenia w Filii nr 6 „Nad Skałą” i w Filii nr 7 w Parku Kultury.

Polecana książka