Jak szybko wypożyczyć książkę na święta

Iwona/ 21 grudnia, 2020/ Aktualności, Ogólne

W tym celu należy otworzyć katalog MBP:

Jeśli znamy tytuł książki, możemy wpisać w odpowiednie okienko. Niżej wyświetli się lista bibliotek, w których znajduje się szukana książka. Obok adresu biblioteki jest informacja, ile książek o tym tytule jest aktualnie dostępnych.

Jeśli nie wiemy jaką książkę wypożyczyć, klikamy na – wyszukiwanie zaawansowane (pod tytułem). Następnie w okienku – gatunek – wpisujemy np.: powieść, kryminał, fantastyka itd. Wyświetli się lista rozwijalna z podpowiedzią. Dokonujemy wyboru i schodzimy niżej, gdzie już mamy listę książek z tytułami. Czytelnicy zalogowani mogą od razu zarezerwować książkę. Czytelnicy niezalogowani spisują na kartce wybrane tytuły.

Teraz wystarczy udać się do biblioteki. Jeśli masz przygotowane tytuły, twoja wizyta nie potrwa dłużej niż 5 minut. A wrażenia podczas czytania – bezcenne!

Pamiętaj, do biblioteki wchodzimy pojedynczo i w maseczce!

Zdj.: pixabay

Zima - książka