Jak minął rok?

Iwona/ 30 grudnia, 2020/ Aktualności, Ogólne

Rok 2020 był dla nas wszystkich trudnym rokiem. Ze względu na pandemię musieliśmy zrezygnować z imprez kulturalnych. Mimo wszystko udało nam się zorganizować kilka konkursów i projektów.

W styczniu i w lutym mogliśmy gościć Państwa na wernisażu wystawy fotograficznej, na koncertach fortepianowych, na 43. Głośnym Czytaniu Nocą oraz na spotkaniach z cyklu Klub Podróżnika i Historyczne Czwartki w Bibliotece.
Gdy rozpoczęła się pandemia i wszyscy zostali w domach, staraliśmy się włączyć Państwa do wspólnej zabawy online. Bawiliśmy się przy selfie z książką, odkrywaniu swoich zbiorów oraz znajdowaniu książek w stworzonej wspólnie bibliotece.
Podczas wakacji dzieci mogły uczestniczyć w konkursie rozkodowywania haseł – cytatów za pomocą smartfona. Dla młodzieży szkolnej przygotowaliśmy konkurs dotyczący przemówienia noblowskiego Olgi Tokarczuk oraz projekt edukacyjny związany z 80. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.
W październiku uczciliśmy Rok Leopolda Tyrmanda. Dzięki dotacji z MKiDN zorganizowaliśmy – z przeznaczeniem dla seniorów – wystawę oraz wykład o życiu i twórczości tego pisarza.

Tegoroczne Narodowe Czytanie „Balladyny” odbyło się dzięki naszym Czytelnikom i Przyjaciołom, którzy nadesłali filmy z różnych miejsc Polski.
W miarę możliwości działały Dyskusyjne Kluby Książki.

Zamknięcie bibliotek wykorzystaliśmy na przeprowadzenie kontroli księgozbiorów w kilku naszych placówkach, na remonty oraz na naprawy książek i regałów.
Tymczasowa praca zdalna pozwoliła nam na znalezienie atrakcyjnych ofert wydawniczych, dokonanie zakupu nowości oraz ich opracowanie. Czas spędzony na pracy w domu sprawił, że nasze rodziny zaczęły angażować się w życie Biblioteki, podsuwając pomysły a nawet tworząc grafikę. W ten sposób powstała instrukcja rysowania kota, którą mogliśmy Państwu zaprezentować.

Ufamy, że w przyszłym roku będziemy mogli zaprosić Państwa do udziału w wielu imprezach kulturalnych, organizowanych w naszej Bibliotece.

Zdjęcia z wydarzeń kulturalnych