Jacek Pałkiewicz „Dubaj” – spotkanie DKK Nad Skałą

Iwona/ 1 października, 2020/ Aktualności, DKK Nad Skałą, Ogólne

24 września 2020 roku, o godz.16, po półrocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, z zachowaniem wszelkich nakazów sanitarnych, w Filii nr 6 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wybraną lekturą na to jesienne popołudnie był „Dubaj” Jacka Pałkiewicza, znanego podróżnika. Książka, wzbogacona kolorowymi zdjęciami, znacznie poszerzyła naszą wiedzę na temat Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz tytułowego miasta, tworu nowego, bogatego i sztucznego, wielokrotnie zapisanego w Księdze Rekordów Guinessa. Autor nie skupił się wyłącznie na bogactwie i pięknych widokach, wręcz przeciwnie, odkrył przed czytelnikami również ciemną stronę tego sztucznego raju. Ten reportaż podróżniczy z wątkami autobiograficznymi czytało się wszystkim bardzo dobrze. Spotkanie wzbogaciła swoja obecnością Pani Joasia Adamczyk-Dziubińska, która jakiś czas temu uczestniczyła w wyprawie do tego miasta i podzieliła się z nami swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

Kolejne spotkanie planujemy na 22 października 2020 roku, a wybrane lektury to: T.Morrison „Skóra” oraz C. Nooteboom „Utracony raj”.

Aldona Bałtowska-Jagieła

zdjęcie: archiwum MBP – członkowie DKK przy Bibliotece „Nad Skałą”.