Inny nie znaczy gorszy tylko wartościowy

Iwona/ 21 września, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Specjalne Moce oryginalna pozycja na polskim rynku wydawniczym. Przybliża świat dzieci z zaburzeniami edukacyjnymi.

Pewnie wielu z Was spotkało się z problemem dysleksji w szkole, a może nawet samo się z nią zmagało. Pewnie też znalazł się w Waszym otoczeniu ktoś z ADHD. Jeśli tak to wiecie jak ciężko jest zmagać się z tymi i innymi defektami rozwojowymi.
Dlatego bardzo ważną rzeczą jest zrozumienie, akceptacja i wsparcie ze strony drugiego człowieka, rodziny, rówieśników i przyjaciół. Pokażmy takim osobom że, mogą na nas liczyć, okażmy im wsparcie. Tego samego nauczmy dzieci. Zapoznajmy ich z taką tematyką, pokażmy na czym te problemy polegają by nie wyśmiewały swoich kolegów. Bo tolerancji uczymy się przede wszystkim w domu. Jak to zrobić w przystępny i mądry sposób?
Poznajcie bardzo ciekawą serie książeczek Specjalne Moce. Cykl przygotowany przez doktor Tracy Packiam Alloway, psycholog specjalizującą się w aberracjach edukacyjnych u dzieci. Oryginalna pozycja na polskim rynku wydawniczym. Przybliża świat dzieci z zaburzeniami edukacyjnymi. Dzięki temu łatwiej jest rówieśnikom zrozumieć takich kolegów i koleżanki,a samym dzieciom z problemami podnoszą samoocenę. Dzięki temu także rodzicom łatwiej jest wytłumaczyć dzieciakom na czym takie dysfunkcję edukacyjne polegają.
Sięgnijcie ze swoimi pociechami po tę lekturę. To naprawdę bardzo wartościowe książeczki. Pokażcie im że, inny nie znaczy gorszy tylko wartościowy. I niech moc będzie z Wami 🙂

Angelika Dziubich
stażysta w MBP

Biblioteka dla dzieci „Nad Skałą”