Iwona/ 8 grudnia, 2015/ Imprezy dla dzieci

W ostatnim czasie dużo się działo w bibliotece dziecięcej ”Nad Skałą”.

”W Krainie zagadkowych misiów” to coroczna impreza z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wstęp tylko ze swoją przytulanką. Były gry, zabawy i gimnastyka z misiami. W tym dniu bibliotekarka pani Ula gościła na zaproszenie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Tam też odbywały się różne zabawy, m.in. rysowanie misia z zawiązanymi oczami, odgadywanie owoców po smaku, jedzenie czekolady za pomocą grubej rękawicy i wiele innych. Był też bal z misiami. Natomiast na  wieczór andrzejkowy przybyła do biblioteki wróżka Eulalia, która przepowiadała dzieciom przyszłość.

Pani bibliotekarka odwiedziła klasę zerową ze Szkoły Podstawowej nr 11. Tematem spotkania był Mikołaj i święta. Dzieci wysłuchały historii Świętego Mikołaja, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki i nauczyły się wierszyka na przyjście Świętego. Na koniec wykonały kartki świąteczne, które później wystawią na kiermaszu szkolnym.

W piątkowy wieczór 4 grudnia przybył do biblioteki długo oczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj z długą brodą. Prezentów było tak dużo, że sam by nie uniósł, więc pomogła mu śnieżynka Alinka. Radość dzieci była ogromna, gdy dostawały pięknie zapakowane prezenty. Niektóre były tak wielkie, że przewyższały obdarowanych. Niektóre dzieci, szczególnie te młodsze podchodziły do Mikołaja z pewną nieśmiałością. Oczywiście nie obyło się bez sesji zdjęciowej z Mikołajem. Były podziękowania i nawet Mikołaj otrzymał prezent. Ciekawe od kogo?

tekst Urszula Niewczas

więcej zdjęć w galeria zdjęć